Ostatnia aktualizacja 02 lipca 2016 r.

Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych z zawodem

" w 2 lata tytuł Technika "

Dla osób:

• bez zawodu,
  • po szkole zasadniczej,
  • chcących zmienić zawód.

Połączenie zajęć w liceum ogólnokształcącym oraz kształcenia zawodowego umożliwia uzyskanie tytułu "technika" w 2 lata.

Kształcenie odbywa sie na wzór dotychczasowych Techników Uzupełniających, ale jest o rok krótsze.

Sprawdź czy warto podnieść lub uzupełnić swoje kwalifikacje.

Rekrutacja już trwa !!!

Przykład kształcenia dla absolwentów szkoły zasadniczej w zawodzie operator obrabiarek skrawających.

Z kalkulatora kwalifikacji wynika, że słuchacze aby zdobyć tytuł Technik Mechanik powinni Liceum Ogólnokształcące połaczyć z kwalifikacją M.44.

Zgodnie z podstawa programową i programem kwalifikacja M.44 potrwa ok. 7 miesięcy.

Oznacza to, że słuchacze uczęszczają przez 2 lata do Liceum Ogólnokształcącego, a jednocześnie przez pierwsze 7 miesiący uczą się również przedmiotów zawodowych.

Zdając egzamin potwierdzajacy kwalifikacje zawodowe w M.44 oraz uzyskując wykształcenie średnie (bez matury) uzyskują automatycznie tytuł Technik Mechanik.

Podobna sytuacja jest z innymi zawodami uzyskanymi w zasadniczej szkole zawodowej.

Jeżeli chcą Państwo uzyskać więcej informacji zapraszamy do sekretariatu szkół "ZSD PROFESJA" (2 piętro) :)