Nasza placówka jako jedna z pierwszych i nielicznych w Polsce uzyskała zatwierdzenie programów nauczania przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej.
 
  Masz wątpliwości ? Zadaj szybkie pytanie - KRÓTKI FORMULARZ 
TUK2_150.jpg TZiGD2_150.jpg TElek2_150.jpg TPS2_150.jpg
Technik USŁUG KOSMETYCZNYCH Technik ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH Technik ELEKTRYK Technik POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH
tlog_150.jpg OM_150.jpg TRach_150.jpg THandlowiec2_150.jpg
Technik LOGISTYK  OPIEKUN MEDYCZNY Technik RACHUNKOWOŚCI Technik HANDLOWIEC
TTZ2_150.jpg Florysta_150.jpg TUF_150.jpg odlew_150.jpg
Technik TECHNOLOGII ŻYWNOŚCI FLORYSTA Technik USŁUG FRYZJERSKICH Technik ODLEWNIK
ttw_150.jpg TOptyk3_150.jpg TM2_150.jpg ttd_150.jpg
Technik TURYSTYKI WIEJSKIEJ Technik OPTYK Technik MECHANIK Technik TECHNOLOGII DREWNA

 

Profesja - Szkoła Policealna dla dorosłych

Ostatnia aktualizacja 1 sierpnia 2016 r.

Szkoła Policealna dla Dorosłych - Najczęściej zadawane pytania

technik bhp krotoszyn DSC_5253.jpg DSC_0816.jpg DSC02425.jpg technik masażysta

Rekrutacja już trwa !!!

Standardowo, jak co roku, zapewniamy korzystną ofertę finansową.

Zanim zapiszesz się do PSZ, zapytaj innych słuchaczy, czy Nasza szkoła policealna podniosła czesne lub wprowadziła dodatkowe opłaty w trakcie trwania nauki !

  Policealna Szkoła Zawodowa "PROFESJA" w Krotoszynie daje gwarancję stałych opłat przez cały cykl kształcenia - to jest ważne !

pasek4.jpg

Uwaga ! Rozpoczęliśmy nabór na wszystkie kierunki. Zapraszamy.

Kierunki, naszym zdaniem, dające dużą możliwośc zatrudnienia:

OPIEKUN MEDYCZNY (szkoła medyczna) - Zawód wymagający odpowiedniego praktycznego doświadczenia nabytego w szkole, na pracowniach i na praktykach zawodowych organizowanych przez doświadczonych opiekunów w atrakcyjnych i odpowiednich miejscach. Ze względu na coraz większe zainteresowanie szpitali i zakładów opiekuńczo-leczniczych tymi kwalifikacjami zawodowymi, kształcenie w tym zawodzie daje duże prawdopodobieństwo przyszłej pracy.

FLORYSTA - Sprawdź, czego potrafimy nauczyć tylko w 1 rok. Obejrzyj galerię Naszej szkoły, floryści w ciągu tego roku byli na trzech wycieczkach w Poznaniu (m.in. GARDENIA) oraz prezentowali swoje prace artystyczne na Gali Bożonarodzeniowej oraz na Kiermaszu Wielkanocnym.

Technik Rachunkowości - 2 letni kierunek dla osób, które chcą w sposób praktyczny nauczyć się prowadzenia księgowości, kadr i płac. Tzw. "Mały Księgowy" to poszukiwany zawód i ważne, praktyczne umiejetności. Słuchacze pracują na oprogramowaniu firmy INSERT oraz na wykupionych przez szkołę portalach.

Technik Logistyk - kierunek dla osób kreatywnych, libiących w sposób profesjonalny zajmować się planowaniem działań :)

Fryzjer - zajęcia praktyczne w postaci ćwiczeń odbywają się na naszej w pełni wyposażonej pracowni fryzjerskiej. Nasza szkoła jest również ośrodkiem egzaminacyjnym OKE i to u nas zdajecie egzamin z kwalifikacji zawodowej.

Technik pojazdów samochodowych - szansa na dobre i praktyczne wykształcenie, które poparte jest umiejętnościami nabytymi w pracowniach technicznych mieszczących sie w szkole i u pracodawców. Posiadamy jedne z najnowocześniejszych oprogramowań stanowisk diagnostycznych, naprawy i obsługi klienta: Integra, AuDaConAIS Car/Truk i BOSH ESI. Posiadamy Testery Usterek KTS.

Obok przedstawiamy listę planowanych kierunków kształcenia w Policealnej Szkole Zawodowej dla Dorosłych w Krotoszynie na rok szkolny 2016/2017.


Szkoła policealna jest źródłem podnoszenia kwalifikacji dla absolwetów szkół średnich. Nie jest wymagane świadectwo maturalne.


Oferujemy naukę w dwóch grupach zawodowych.
    ♦ zawody medyczne w sysatemie stacjonarnym: technik masażysta (2 lata) i  opiekunka dziecięca  (2 lata) oraz w systemie zaocznym opiekun medyczny (1 rok)

    ♦ pozostałe zawody dające tytuł technika w systemie zaocznym. 


Kszałcenie w systemie zaocznym:

  1. system weekendowy, zjazdy słuchaczy co 2 tygodnie: sobota 7.30-15.45, niedziela 7.30-14.55,

♦ słuchacz uzyskuje promocję na poszczególne semestry zaliczając pozytywnie prace kontrolne i egzaminy z nauczanych przedmiotów.

pasek4.jpg

Dobra praca:

Obecnie pracodawcy bardzo dużą wagę przykładają do doświadczenia zawodowego, dlatego szkoły oferują możliwość odbycia ciekawych i przydatnych praktyk zawodowych. Szczególnie poszukiwani są absolwenci szkół szkolących kadry BHP i biurowe. Poszukiwana jest wykwalifikowana średnia kadra medyczna. Zawody opiekun medyczny i opiekunka dziecięca należą do najbardziej poszukiwanych, a miejsca praktyk takie jak zespoły opieki zdrowotnej, żłobki i przedszkola są poważnym argumentem w zdobyciu dobrej pracy.


REKRUTACJA - Profesja Krotoszyn
Wymagane dokumenty:

  1. Świadectwo ukończenia szkoły średniej.
  2. Podanie (do pobrania na stronie lub w sekretariacie Szkoły).
  3. Trzy zdjęcia.
  4. Kserokopia dowodu osobistego.
  5. Zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do nauki zawodu (aktualne badania lekarskie),
  6. Dowód wpłaty wpisowego (przelew na konto lub wpłata bezpośrednio w sekretariacie).
Numer konta bankowego znajduje się w zakładce Kontakt