Ostatnia aktualizacja 30 kwietnia 2017 r.

W tym roku prowadzimy projekt "Nauka się opłaca"

Najczęściej zadawane pytania:

Czy na wszystkich kierunkach można uczyć się za darmo ?

Na niektórych:

1. NOWOŚĆ !  Dla wszystkich osób darmowy jest kierunek Technik Logistyk i Technik Turystyki Wiejskiej (niezbędny dla młodych rolników).
  2. Dla wszystkich osób, które równolegle uczą się w Naszym Liceum Ogólnokształcącym oraz na Kwalifikacyjnym Kursie Zawodowym, Liceum Ogólnokształcącym jest ZA DARMO (0,00 zł czesnego).
  3. Na kierunku Opiekun Medyczny, Fryzjer i Florysta dla wszystkich osób zarejestrowanych w PUP jako bezrobotne oraz dla wszystkich obecnych naszych słuchaczy i tegorosznych absolwentów.

W tym roku, tak jak w poprzednich, bierzemy udział w projekcie wspierającym "0,00 zł czesnego dla osób bezrobotnych". Wystarczy tylko zaświadczenie z PUP potwierdzające status osoby bezrobotnej. Pozostałe osoby płacą tylko 50% czesnego.

4. Za darmo w wybranych kwalifikacjach, nawet dla grup 8 osobowych. W tym roku promowane są kwalifikacje:
    • M.30 w zawodzie technik logistyk,
    • A.19 Wykonywanie zabiegów fryzjerskich (fryzjer),
    • Z.04 w zawodzie opiekun medyczny,
    • R.26 w zawodzie florysta.

Naszą dużą przewagą jest możliwość realizacji KKZ nawet dla grupy od 4 osób w powiazaniu z relatywnie niskimi kosztami.

Czy Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe kosztują tyle samo co Szkoła Policealna ?

Nie, kosztują mniej ponieważ bierzemy udział w projekcie "Nauka się opłaca".

Aby czytelnie przedstawić efekty projektu, podam kilka przykładów:

• w kwalifikacji technika mechanika (obrabiarki CNC) i technika pojazdów samochodowych M.44 i M.42 koszt 140 zł obniża się nawet do 100 zł,
  • itp.

Ważne, że nie ma tutaj żadnych "kruczków" i zasady są proste i czytelne, a przede wszystkim uczciwe.

Zresztą liczby ponad 400 słuchaczy i ponad 50 nauczycieli są gwarantem dobrej opinii o naszych szkołach.

Chodzę do szkoły dla mlodzieży i w tym roku kończę 18 lat. Czy w trakcie szkoły zasadniczej, liceum lub technikum mogę się u was uczyć innego zawodu ?

odpowiadamy:

Oczywiście, w weekendy, w formie zaocznej, organizujemy zajęcia na Kwalifikacyjnych Kursach Zawodowych i np. zapisując się w drugiej klasie Liceum Ogólnokształcącego na KKZ w dowolnym zawodzie, po roku lub dwóch uzyskujesz kwalifikacje i tytuł technikalny. Dotyczy to wszystkich zawodów w których uczymy.

Chodzę do zasadniczej szkoły zawodowej i w tym roku kończę 18 lat. Czy w trakcie szkoły zasadniczej mogę u was uczyć się w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych ?

Oczywiście, ale potrzebna jest zgoda twoich rodziców. W weekendy, w formie zaocznej, organizujemy zajęcia w Liceum Ogólnokształcacym dla Dorosłych i np. zapisując się w drugiej klasie przyjmujemy cię do 1 klasy LO. Po ukończeniu szkoły zasadniczej uczysz się tylko 1 rok w LO oraz na brakującym kursie KKZ i otrzymujesz tytuł Technika.

Czy w tym roku otwieracie 1 klasę Liceum Ogólnokształcącego ?

odpowiadamy:

Oczywiście, zawsze i co roku otwieramy pierwszą klasę Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych, niezależnie od wielkości naboru.

Ukończyłam tylko dwie klasy technikum dla młodzieży, czy mogę u w Państwa szkołach kontynuować naukę ?

odpowiadamy:

Oczywiście, jest to druga klasa liceum. Nawet gdyby Pan nie uzyskał promocji do klasy trzeciej, a oceny niedostateczne są tylko z przedmiotów zawodowych, to równiez przyjmujemy Pana do 2 klasy liceum. Proszę przyjechać ze świadectwami z technikum oraz ze świadectwem gimnazjalnym.

" Mam  ukończone trzy klasy technikum budownictwa, jest to szkoła dla młodzieży. Czy mogę u państwa ukończyć naukę ?

Oczywiście:

W trzeciej klasie Liceum Ogólnokształcacegi dla Dorosłych. Można również równolegle uczęszczać na kwalifikacyjny kurs zawodowy i zdobyć tytuł technika.

"Ile lat trwa nauka w liceum ogólnokształcącym dla absolwentów zasadniczej szkoły zawodowej ?

odpowiadamy:

Dla wszystkich absolwentów zasadniczej szkoły zawodowej, niezależnie od długości cyklu kształcenia, nauka w liceum ogólnokształcącym trwa 2 lata. Ponieważ w Polsce nie ma dwuletnich liceów ogólnokształcących, absolwenci zsz przyjmowani są od razu do drugiej klasy czyli na semestr trzeci.

"Jak duża musi być grupa w danym zawodzie, aby kierunek został otwarty ?"

odpowiadamy:

Posiadamy grupy zawodowe, które liczą od 4 do 28 osób. Np. A.19 (fryzjer) otwierany jest od 4 osób ! W innych zawodach wystarczy juz grupa powyżej 7 osób, ale zależy to też od specyfiki zawodu.

"Czy mogę całkowicie zmienić zawód i ile będzie trwała moja nauka wraz z ukończeniem liceum ogólnokształcącego ?"

odpowiedź:

Oczywiście, po reformie można zmienić zawód bez większych problemów. W przypadku potrzeby uzyskania tytułu technika w zawodzie nie mającym nic wspólonego z zsz, okres kształcenia wraz z liceum ogólnokształcącym wynosi około 2 lata. Zajęcia odbywaja sie w naszym autorskim systemie dualnym - nauka równoległa. Na jednym zjeździe sobota-niedziela słuchacze rozpoczynają przedmiotami ogólnokształcacymi, a kończa zawodowymi. Jeżeli masz juz średnie wykształcenie to uczęszczasz tylko na przedmioty zawodowe.

Wszystkich chętnych zapraszamy do osobistego składania dokumentów w siedzibie Zespołu Szkół dla Dorosłych "PROFESJA" w Krotoszynie.
 ♦
Wyszczególnienie wymaganych dokumentów znajduje się na naszej stronie
w zakładkach każdej ze szkół.

Wzory podań znajdują się w zakładce PODANIA do Szkół lub są do pobrania w sekretariacie szkoły.

Wszystkich niezbędnych informacji udzielamy w sekretariacie lub pod numerem telefonu:
797 001 656   wew. 1, 2, 3 lub 4